1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
– 13 maja: święto Matki Bożej Fatimskiej, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową, zapraszam szczególnie Koła Różańcowe
– 14 maja: św. Macieja Apostoła
– 16 maja: św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski
– 17 maja: Wniebowstąpienie Pańskie
2. We wtorek spotkanie Grupy biblijnej o godz. 19.00.
3. W piątek o godz. 19.30 Msza św. w Brzeziu.
4. Nabożeństwa Majowe:
– poniedziałek: po Mszy św. o godz. 7.00
– od wtorku do soboty: o godz. 17.30
– niedziela: po Mszy św. o godz. 10.00
5. Składam serdeczne podziękowanie:
– panom Józefowi Paczesiowi, Janowi Pisarkowi, Adamowi Będkowskiemu, Mariuszowi Kubanowi za porządkowanie terenu przy przystanku po przycięciu drzewa, także Romualdowi Kwiatkowskiemu za wcześniejszą pracę także przy drzewie.
6. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 24 maja. Rozpoczęcie o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.
7. 30. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca 2026 r. Organizowane są dwa wyjazdy z Łodzi:
– jednodniowy, 6 czerwca, spod kościoła Ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60, w cenie 175 zł,
– dwudniowy, 5-6 czerwca, z wolontariatem, pobytem w Gnieźnie, modlitwą Taizé i noclegiem w warunkach pielgrzymkowych, przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, w cenie 145 zł.
Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz w mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.
8. Zachęcam do nabycia prasy niedzielnej.
9. Do wieczności odszedł w tym tygodniu śp. Jan Łęcki z Kazimierzowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

